Kilka najciekawszych faktów o piłce ręcznej, których nie znałeś

piłka ręczna - ciekawostki

Czy wiesz, że piłka ręczna ma różne odmiany albo że istnieje ponad 200 milionów fanów tego sportu rozsianych w ponad 40 krajach? Cóż, teraz już wiesz. Popularność sportu rośnie z dnia na dzień, dzięki mediom społecznościowym i serwisom streamingowym online. Co więcej, portale informacyjne online stale pojawiają się z nowymi treściami związanymi z różnymi sportami. Prawdopodobnie dlatego mogłeś również wcześniej słyszeć coś o piłce ręcznej. Ale czy wiedziałeś, że istnieje ona już od ponad wieku? Czy wiesz, że Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) ma ponad 200 federacji członkowskich? Czy wiesz, że zebraliśmy dla Ciebie kilka niesamowitych faktów o piłce ręcznej? Jeśli nie, pozwól nam opowiedzieć Ci o tym wszystkim w tym wpisie na blogu!

Piłka ręczna to świetny trening cardio

Każdy, kto grał w piłkę ręczną wie, że jest to jeden z najlepszych treningów cardio, jakie można uzyskać. Gra jest rzeczywiście bardzo szybkie tempo i tak bardzo, że nie ma prawie żadnych przerw podczas meczu. Piłkarze ręczni nie tylko muszą biegać, skakać, ale także poruszać całym ciałem. Sport jest rozgrywany w taki sposób, że wszystkie główne grupy mięśni w ciele dostają intensywny wycisk. Najlepsze jest to, że nie potrzebujesz żadnego sprzętu do gry i możesz to robić zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Gra staje się intensywna, gdy zostaje tylko mała przestrzeń do zdobycia bramki

Gra w piłkę ręczną jest rozgrywana przez 30 minut w każdej połowie przez dwie drużyny po siedmiu zawodników każda. Każda drużyna stara się zdobyć jak najwięcej punktów, umieszczając piłkę w bramce przeciwnika. Opowiedzmy, co się dzieje, gdy do zdobycia bramki pozostaje już tylko mała przestrzeń. Piłka musi być przekazywana od jednego zawodnika do drugiego, aby mieć możliwość oddania strzału w kierunku bramki. Wtedy właśnie obrońcy drużyny próbują zablokować piłkę. Jeśli im się to nie uda, wtedy zawodnik, który dostał piłkę, strzela w kierunku bramki. Jeśli piłka zostanie wystrzelona w kierunku bramki i trafi do siatki, wtedy zdobywa się punkt.

Dlaczego jest to tak popularne?

Piłka ręczna jest bardzo popularnym sportem, ponieważ jest ekscytująca do oglądania. Gra staje się intensywna, gdy do zdobycia punktu pozostaje już tylko mała przestrzeń. Piłka ręczna rozgrywana jest na boisku o długości 40 metrów i szerokości 20 metrów z bramką na każdym końcu.

Sport ten jest uprawiany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety na poziomie profesjonalnym i amatorskim. Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) organizuje co dwa lata mistrzostwa świata, w których biorą udział najlepsi zawodnicy. Miliony fanów oglądają mecze na żywo lub online. Mogą oni zobaczyć naprawdę intensywną akcję i wiele wysokiej jakości sportowych emocji ze strony graczy.

Najlepsze drużyny piłki ręcznej na świecie

Najlepsze drużyny piłki ręcznej na świecie w ostatnich latacch to reprezentacja Danii i Norwegii. Piłka ręczna jest popularnym sportem w kilku krajach, w tym w Niemczech, Hiszpanii, Danii, Francji, Chorwacji i Norwegii.

Autor Klaudiusz

Komentarze artykułu