Euro Handball Poland 2014

GRUPA M1: Hiszpanie blisko półfinału

Po emocjonującym i szybkim spotkaniu Hiszpanie odnieśli kolejne zwycięstwo i przybliżyli się do półfinału. Szwedom pozostaje natomiast walka z Duńczykami.

RELACJA:

Zarówno Szwedzi jak i Hiszpanie zaczęli od szybkiej i mocnej gry. Lepiej radzili sobie podopieczni Alberto Suareza, którzy dzięki skutecznym interwencjom Xoana Mendeza Ledo oraz bramkom Agustina Marcela Casado, prowadzili trzema bramkami (2:5; 9 min.). Spotkało się to z reakcją trenera Ulfa Nystroma, który poprosił o czas. Jego rady przyniosły efekt. Szwedzi zaczęli współpracować z obrotowym, co poskutkowało kolejnymi trafieniami (5:6; 16 min.).

Hiszpanie mieli coraz to większe problemy z przedarciem się przez szwedzką defensywę. Sytuacja zmieniła się na dziesięć minut przed końcem, kiedy to zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego objęli czterobramkowe prowadzenie (6:10; 23 min.). Na nieszczęście dla Szwedów kontuzji dłoni nabawił się Lukas Nilsson, który nie pojawił się już na parkiecie w tej części meczu. Ostatecznie Hiszpanie wygrali pierwszą połowę różnicą pięciu bramek.

Po powrocie na parkiet obydwie drużyny kontynuowały wyrównaną grę. Przy stanie 12:16 o czas poprosił trener Suarez, jednak jego podopieczni nie zwiększali przewagi. O pechu mogli mówić Szwedzi, którzy obili słupek i poprzeczkę (13:18; 43 min.).

Z biegiem czasu Hiszpanie byli coraz bliżej zwycięstwa. Na osiem minut przed końcem, po skutecznej interwencji Juana Carlosa Cabady, mieli już siedem bramek przewagi. Na dodatek nie popełniali błędów w ataku, dzięki czemu przybliżyli się do gry w półfinale.

SWE - ESP (2)

WYPOWIEDZI:

Ulf Nystrom, Szwecja, trener: Chciałbym pogratulować Hiszpanom wygranej. Zagraliśmy dobrze, jednak byli lepsi. W kolejnym meczu musimy zdobyć dwa punkty i awansować do półfinału.

Emil Hansson II, Szwecja, zawodnik: Popełniliśmy zbyt dużo błędów. Jestem bardzo zawiedziony.

Alberto Suarez, Hiszpania, trener: Jestem zadowolony, że zdobyliśmy dwa punkty. Szwecja to jeden z najlepszych zespołów. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale jutro będziemy myśleć o Szwajcarii.

David Alonso Fernandez, Hiszpania, zawodnik: Jestem  bardzo szczęśliwy. Myślę, że mieliśmy dobrą obronę. To był jeden z kluczy do zwycięstwa.