Euro Handball Poland 2014

Poznaj uczestników ME do lat 18: Węgry

Węgry

Reprezentanci Węgier wracają do walki o Mistrzostwo Europy po sześciu latach nieobecności. Czy podopieczni Jánosa Gyurki poradzą sobie w trudnej grupie C?

Zawodnicy Jánosa Gyurki występ na XII mistrzostwach Europy mężczyzn do lat 18 zapewnili sobie na turnieju w Niemczech, gdzie zajęli drugie miejsce w grupie 1. W meczu otwarcia młodzi Węgrzy przez cały czas prowadzili z Portugalią i zdobyli swoje pierwsze punkty. Dzień później zmierzyli się z reprezentacją Finlandii, z którą nie mieli żadnych problemów i dzięki wygranej zapewnili sobie awans do turnieju finałowego. Spotkanie z Niemcami było więc formalnością, jednak obie drużyny ambitnie walczyły i choć do przerwy Węgrzy mieli pięć bramek straty, to po ich dobrej drugiej połowie mecz zakończył się remisem.

Reprezentacja Węgier aż ośmiokrotnie występowała na mistrzostwach Europy do lat 18. W Polsce będzie grać po sześcioletniej przerwie, a poprzednich wyników nie może zaliczyć do najlepszych, bowiem były to odległe miejsca. Największym sukcesem Węgrów jest jednak zdobyte w 1999 roku w Portugalii mistrzostwo Europy.

Podczas sierpniowych mistrzostw Węgrzy wystąpią w grupie C wraz z Chorwacją, Francją i Rumunią. Wydaje się, że jest to – obok grupy B – najtrudniejsza ze wszystkich, przez co ciężko jest wskazać faworyta. Czołowym zawodnikiem reprezentacji Węgier w turnieju kwalifikacyjnym był Dávid Fekete, zdobywca 21 bramek. Równie dobrze radzili sobie Mátyás Győri oraz Donát Bartók.

 

DROGA DO MISTRZOSTW EUROPY do lat 18 w POLSCE

WĘGRY W AKCJI

Pierwsza Runda w Gdyni (Grupa C):

  • Chorwacja – Węgry / 14.08.2014, godz. 15:30
  • Węgry – Francja / 15.08.2014, godz. 13:30
  • Rumunia – Węgry / 17.08.2014, godz. 15:30

POPRZEDNIE WYSTĘPY NA MISTRZOSTWACH EUROPY do lat 18