Euro Handball Poland 2014

Poznaj uczestników ME do lat 18: Szwajcaria

Szwajcaria

Reprezentanci Szwajcarii nie należą do europejskiej czołówki, jednak turniej kwalifikacyjny udowodnił, że są w stanie zagrać na przyzwoitym poziomie. W Polsce będą więc chcieli sprawić niespodziankę.

Podopieczni Michaela Sutera występ na XII mistrzostwach Europy mężczyzn do lat 18 zapewnili sobie na turnieju w Austrii, gdzie zajęli drugie miejsce w grupie 5. Młodzi Szwajcarzy już po pierwszym meczu przybliżyli się do awansu. Po pokonaniu gospodarzy przyszedł czas na Rosjan, z którymi stoczyli bardzo wyrównany, zakończony remisem pojedynek. Ostatniego dnia zmierzyli się z Izraelem, z którym nie mieli problemów i ostatecznie awansowali do turnieju finałowego.

Reprezentacja Szwajcarii pięciokrotnie występowała na mistrzostwach Europy do lat 18. Na ostatnim turnieju zajęła trzynaste miejsce. Warto nadmienić, iż najlepszym strzelcem został wtedy Luka Maros. Dwa lata wcześniej Szwajcarzy znaleźli się na szóstej pozycji, co jak na razie jest ich najlepszym rezultatem.

Podczas sierpniowych mistrzostw Szwajcarzy wystąpią w grupie A wraz z Serbią, Szwecją i Islandią. – To trudna, ale atrakcyjna grupa. Szwedzi i Serbowie przeszli kwalifikacje bez straty punktu. W ostatnich latach udowodniliśmy jednak, że potrafimy grać w meczach o stawkę, więc wszystko jest możliwe – ocenił trener Michael Suter. Podczas turnieju w Austrii czołowymi zawodnikami reprezentacji Szwajcarii byli Tim Aufdenblatten oraz Albin Alili, zdobywcy kolejno 21 i 19 bramek. Klasę w meczu z Rosją pokazał za to Lenny Rubin, który aż dziewięciokrotnie pokonał bramkarza rywali.

 

DROGA DO MISTRZOSTW EUROPY do lat 18 w POLSCE

SZWAJCARIA W AKCJI

Pierwsza Runda w Gdańsku (Grupa A):

  • Szwecja – Szwajcaria / 14.08.2014, godz. 17:00
  • Szwajcaria – Serbia / 15.08.2014, godz. 19:00
  • Szwajcaria – Islandia / 17.08.2014, godz. 19:00

POPRZEDNIE WYSTĘPY NA MISTRZOSTWACH EUROPY do lat 18