Euro Handball Poland 2014

Poznaj uczestników ME do lat 18: Rosja

Rosja

Reprezentanci Rosji wracają na mistrzostwa Europy po czteroletniej nieobecności. Choć swój ostatni sukces odnieśli w 2001 roku, to Sbornej nie należy lekceważyć. Czy uda im się powrócić do czołówki?

Podopieczni Aleksandra Alekseeva występ na XII mistrzostwach Europy mężczyzn do lat 18 zapewnili sobie na turnieju w Austrii. W swoim pierwszym meczu nie mieli problemów z pokonaniem Izraelczyków, natomiast dzień później stoczyli niezwykle wyrównane spotkanie ze Szwajcarami, które zakończyło się remisem. Na koniec pewnie pokonali gospodarzy turnieju i awansowali z pierwszej pozycji w grupie 5.

Reprezentacja Rosji aż dziewięciokrotnie występowała na mistrzostwach Europy do lat 18. W Polsce będzie grać po czteroletniej przerwie, ponieważ młodzi Rosjanie nie brali udziału w turnieju w Austrii. Ich największym sukcesem są zdobyte w 2001 roku w Luksemburgu złote medale.

Podczas sierpniowych mistrzostw Rosjanie wystąpią w grupie B wraz z Hiszpanią, Danią i Macedonią. Nie ulega wątpliwości, że jest to wyrównana grupa, a o wynikach mogą zadecydować szczegóły. Warto zauważyć, że podczas turnieju w Austrii wielką klasę pokazał Dmitrii Santalov, który rzucając aż 30 bramek został najlepszym strzelcem wszystkich turniejów eliminacyjnych. Czy w turnieju finałowym również będzie liderem zespołu?

 

DROGA DO MISTRZOSTW EUROPY do lat 18 w POLSCE

ROSJA W AKCJI

Pierwsza Runda w Gdańsku (Grupa B):

  • Rosja – Macedonia / 14.08.2014, godz. 15:00
  • Dania – Rosja / 15.08.2014, godz. 15:00
  • Hiszpania – Rosja / 17.08.2014, godz. 13:00

POPRZEDNIE WYSTĘPY NA MISTRZOSTWACH EUROPY do lat 18