Euro Handball Poland 2014

Poznaj uczestników ME do lat 18: Niemcy

DHB_mj9697_2014_web_01

Reprezentacja Niemiec to kolejny zespół wymieniany w gronie kandydatów do zdobycia medalu podczas tegorocznych Mistrzostw Europy do lat 18. Czy doświadczenie boiskowe ich trenera pomoże im w osiągnięciu sukcesu?

Zawodnicy z Niemiec, podobnie jak Francuzi czy Polacy mogą cieszyć się ze szkoleniowca, który do niedawna biegał po europejskich parkietach i zdobywał najwyższe trofea. Na stanowisku trenera Niemców zobaczymy bowiem Christiana Schwarzera, wieloletniego reprezentanta swojego kraju oraz najlepszego piłkarza ręcznego świata 2001 roku. Wydaje się, że to on ze swoimi uwagami może doprowadzić niemiecką ekipę do wysokiego miejsca podczas tych mistrzostw. Kadra Niemców składa się natomiast z kilku bardzo dobrych zawodników, wśród których ciężko jest znaleźć konkretnego lidera, co również świadczy o ich klasie.

Zanim jednak Niemcy powtórzą sukces swoich kolegów z reprezentacji do lat 20, którzy w Austrii zdobyli złoty medal przyjdzie im zagrać w fazie grupowej z takimi zespołami jak Polska, Czechy i Białoruś. Na papierze to właśnie Niemcy wydają się być faworytem grupy, jednakże nie należy zapominać, że podczas turnieju w Lubece ulegli Polakom 26:28. Sytuacja w tej grupie może być zatem ciekawa, jednakże warto zaznaczyć, że w ostatnich dniach Niemcy zagrali również dwa spotkania z Czechami, z których jedno przegrali 25:23, co spotkało się z dużym niezadowoleniem Schwarzera. – Chłopcy nie podeszli do tego meczu tak skoncentrowani, jak powinni, zważając na to, że są to przygotowania do Mistrzostw Europy – mówił. Jego zawodnicy szybko jednak zrewanżowali się i w kolejnym spotkaniu pokonali Czechów 31:21.

Podczas kwalifikacji do sierpniowego turnieju Niemcy spisali się bardzo dobrze, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Co prawda jednak do zdobycia kompletu punktów zabrakło im jednego, ze względu na remisowy rezultat spotkania z Węgrami (25:25) w bezpośrednim pojedynku o pierwsze miejsce w tabeli. Triumf w pozostałych dwóch meczach pozwolił im jednak na pewny awans – najpierw młodzi Niemcy pokonali pewnie Finlandię 41:21, a następnie po niezbyt łatwym meczu ograli Portugalię 27:25.

Warto zaznaczyć, że w tym roku w kategorii U18 Niemcy będą bronić Mistrzostwa Europy, zdobytego przez ich starszych kolegów dwa lata temu. Prócz tego reprezentacja tego kraju zdobywała tytuł również w 2008 roku (MVP wybrany został dobrze znany obecnie Steffen Fäth), a w 2003 wywalczyła srebrny medal.