Euro Handball Poland 2014

Poznaj uczestników ME do lat 18: Francja

Francja

„Trójkolorowi” wygrali turniej eliminacyjny w Danii i marzą o zdobyciu pierwszego w historii medalu. Czy Francuzom uda się nawiązać do sukcesów swoich starszych kolegów?

Na odbywające się w Polsce mistrzostwa Europy mężczyzn do lat 18 reprezentacja Francji awansowała wygrywając turniej w Danii. Już w pierwszym meczu czekało ich wyzwanie w postaci meczu z gospodarzami. Spotkanie było niezwykle zacięte, do przerwy to Duńczycy prowadzili dwoma bramkami, aby ostatecznie w drugiej połowie stracić cztery trafienia więcej i przegrać 29:31. Dzień później Francuzi pokonali Bośnię i Hercegowinę, natomiast w swoim ostatnim spotkaniu nie mieli żadnych problemów z młodymi Bułgarami, dzięki czemu turniej ukończyli z trzema zwycięstwami.

Reprezentacja Francji siedmiokrotnie występowała na mistrzostwach Europy do lat 18. Jak do tej pory ich największym sukcesem było zajęcie piątego miejsca w 2001 roku w Luksemburgu. Nie mogą więc mówić o wielkich sukcesach, jednak niewątpliwie jest to ich marzenie na odbywającym się w Polsce turnieju.

Podczas sierpniowych mistrzostw podopieczni Erica Quintina wystąpią w grupie C wraz z Chorwacją, Rumunią i Węgrami. Nie ulega wątpliwości, że to wyrównana grupa, przez co ciężko jest wskazać faworyta. O wynikach mogą więc zadecydować szczegóły. Najlepszymi strzelcami Francuzów w turnieju kwalifikacyjnym byli Melvyn Richardson oraz Benoit Kounkoud, którzy zdobyli po 14 bramek. „Trójkolorowi” są jednak zespołem bardzo wyrównanym. Trudnością jest wskazanie wyróżniającego się zawodnika, co świadczyć może o sile tej reprezentacji.