Euro Handball Poland 2014

GRUPA A: Obrona kluczem do wygranej

Islandia

W swoim pierwszym spotkaniu mistrzostw Islandczycy nie dali szans Serbom i wysoko zwyciężyli. O wygranej zadecydowała ich świetna postawa w drugiej połowie.

RELACJA:

Pierwszą bramkę spotkania zdobył Birkir Benediktsson. Serbowie potrzebowali kilku minut, by wejść w mecz i móc rywalizować z Islandczykami. Dopiero po dziesięciu minutach na tablicy w gdańskiej hali widniał remis, 5:5. Podrażniło to podopiecznych Einara Gudmundssona, którzy bardzo szybko wypracowali przewagę. Z biegiem czasu Serbowie odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Była to zasługa skutecznie interweniującego Dejana Milojasevicia (9:7; 20 min.). Islandczycy poprawili grę w obronie, jednak do szatni schodzili ze stratą jednej bramki.

Dzięki aktywnej i agresywnej obronie Skandynawowie byli w stanie wyprowadzić kontrataki, które na bramki zamieniał Odinn Rikhardsson (14:15; 34 min.). O czas poprosił trener Serbii, jednak sytuacja nie uległa zmianie. W dalszym ciągu Islandczycy kontrolowali spotkanie i nie pozwalali rywalom na wypracowanie pozycji rzutowej. Swoją pierwszą bramkę w drugiej połowie Serbowie zdobyli dopiero w 37. minucie (15:20). Podopieczni Vladicy Spasojevicia nie potrafili zbliżyć się do rywala i musieli pogodzić się z porażką.

SER - ICE (2)

WYPOWIEDZI:

Vladica Spasojevic, Serbia, trener: Islandia była dzisiaj bardzo dobra. W pierwszej połowie zagraliśmy kiepsko. Przez pierwsze dziesięć minut drugiej części meczu straciliśmy dziesięć bramek, zdobywając tylko jedną, więc nie mieliśmy żadnych szans. Mam nadzieję, że będziemy grać lepiej i wygramy ze Szwajcarią.

Dejan Milosavljev, Serbia, zawodnik: Pierwsza połowa była dobra, jednak w drugiej Islandczycy zmienili obronę, an a dodatek zdobyli zbyt dużo łątwych bramek. Jutro zagramy lepiej.

Einar Gudmundsson, Islandia, trener: Zaczęliśmy bardzo dobrze, ale popełniliśmy kilka błędów. Na przykład nasza defensywa pozostawiała wiele do życzenia, ale w drugiej połowie była już solidna. Jestem bardzo zadowolony z wyniku, szczególnie z obrony w drugiej połowie.

Odinn Rikhardsson, Islandia, zawodnik: W drugiej połowie byliśmy bardzo mocni. W hali było bardzo gorąco, ale daliśmy radę. To było dobre spotkanie.