Euro Handball Poland 2014

GRUPA I1: Mecz błędów dla Rosji

Rosja

Pomimo wielu błędów z obu stron, Rosjanie wygrali z reprezentacją Serbii i będą walczyć o miejsca 9.-12

RELACJA:

Już od pierwszych minut sędziowie uspokoili zawodników, dając dwie dwuminutowe kary w ciągu pięciu minut. Serbowie mieli okazję wypracować przewagę, bowiem dobrze w bramce spisywał się Dejan Milosavljev. Nie skorzystali jednak z jego interwencji i po ośmiu minutach przegrywali różnicą dwóch bramek (4:2).

Szansą dla Serbów były akcje z lewej strony, które pomimo wielu błędów i niecelnych rzutów, przynosiły efekt w postaci bramek. Dzięki temu sytuacja nie ulegała zmianie. Rosjanie nie mieli za to problemów z wypracowaniem pozycji rzutowych (12:9; 23 min.). Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy obu drużyn popełniali zdecydowanie za dużo błędów, co spowodowało, że nie było to miłe dla oka widowisko.

Po powrocie na parkiet sytuacja nie uległa zmianie. Rosjanie w dalszym ciągu kontrolowali spotkanie, choć było ono pełne błędów. Niektóre z akcji nie były przemyślane, co skutkowało kolejnymi stratami.

Z biegiem czasu Rosjanie mogli być pewni wygranej (27:21; 52 min.). Pomimo wyrównanej gry w dalszym ciągu utrzymywali przewagę. Serbowie nie poddawali się jednak i zdobyli cztery bramki z rzędu, co spotkało się z reakcją trenera Rosjan.

RUS - SRB

WYPOWIEDZI:

Alexey Solovyev, Rosja, trener: Gra była bardzo ciężka, ale udało się pokonać Serbów i uzyskać zadowalający nas rezultat. It was difficult game for us but we were able to win

Iyrii Sergeev, Rosja, zawodnik: Było bardzo dużo emocji. Obydwie drużyny grały dobrze i w ataku i w obronie. Bardzo dobrze grali serbscy skrzydłowi, jednak nie przeszkodziło nam to w wygranej.

Vladica Spasojevic, Serbia, trener: Wczoraj przegraliśmy i mieliśmy problem z motywacją na dzisiejsze spotkanie. Rosjanie zagrali bardzo dobrze, ale mieliśmy szansę na wygraną. Gramy słaby na tych mistrzostwach.

Darko Stevanovic, Serbia, zawodnik: Zagraliśmy bardzo źle i był to dla nas ciężki mecz.

RUS - SRB (2)

ROSJA – SERBIA 27:25 (14:11)

Rosja: Vereshchagin, Sergeev – Tropin, Alintsinovich 6, Bolotin 10, Chernichenko 1, Santalov 2, Borzykin, Stepanov, Kornev 1, Dashko 2, Karibov 2, Furtsev 2, Pasenov, Sharkov 1.
MVP:
Iyrii Sergeev.
Karne: 4/4.
Kary: 3×2 min. (Borzykin, Kornev, Dashko).

Serbia: Milojasevic, Stonajlovic – Stevanovic 5, Kurtes, Rakocija, Kolakovic, Potpara 3, Markovic 2, Jovanovic 5, Ajanovic 6, Banduka 1, Radovanovic, Mitric U., Ranisavljevic 1, Stanojlovic 2, Mitric S.
MVP: Darko Stevanovic.
Karne: 3/3.
Kary: 6×2 min. (Markovic – 2×2 min.; Stevanovic, Jovanovic, Mitris U., Ranisavljevic).

Sędziowali: Georgios Panayides oraz Marios Andreou (Cypr).
Delegat EHF: Algis Mikucionis (Litwa).
Obserwator EHF: Miroslaw Baum (Polska).