Euro Handball Poland 2014

GRUPA I1: Festiwal rzutów dla Islandii

ISL - RUS

Po bardzo dobrej drugiej połowie Islandczycy pokonali Rosję i przybliżyli się do walki o miejsce dające udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata.

RELACJA:

Początek spotkania pomiędzy Islandią i Rosją to wyrównana gra obu drużyn (6:6; 12 min.). Islandczycy mogli być na prowadzeniu, jednak razili nieskutecznością w ataku. Pomimo ich błędów Rosjanie nie potrafili wypracować przewagi. Dopiero po kwadransie podopieczni Aleksandra Alekseeva zwiększyli tempo i przeprowadzili dwie skuteczne akcje z rzędu.

Grę Islandczyków napędzał Omar Magnusson, jednak w pojedynkę nie był w stanie rywalizować z przeciwnikiem. Każdy atak Rosjan kończył się bramką, bowiem obrona Islandii była zbyt pasywna. Sytuacja ta nie zmieniła się aż do końca pierwszej części meczu, po której to Sborna miała trzy bramki przewagi.

Przerwa dała Islandczykom do myślenia, bowiem już po czterech minutach drugiej połowy na tablicy wyników było 22:22. Niezwykle skuteczny w tej części meczu był skrzydłowy, Leonhard Hardarson. Bardzo dobra gra pozwoliła Islandczykom wyjść na trzybramkowe prowadzenie (26:23; 39 min.).

Z każdą kolejną minutę podopieczni Einara Gudmundssona rozkręcali się i dzięki kolejnym zdobytym bramkom przybliżali się do zwycięstwa (33:28; 49 min.). Na pięć minut przed końcem czerwoną kartkę za uderzenie łokciem otrzymał Pavel Elistratov. Islandczycy byli konsekwentni, przez co Rosjanie musieli pogodzić się z kolejną porażką w turnieju.

Islandia

WYPOWIEDZI:

Einar Gudmundsson, Islandia, trener: W pierwszej połowie popełniliśmy zbyt dużo błędów, szczególnie w obronie. W drugiej było już lepiej, kontrolowaliśmy sytuację i dzięki temu wygraliśmy spotkanie.

Omar Magnusson, Islandia, zawodnik: Zagraliśmy dobrze w obronie, pomógł nam też bramkarz, który zaliczył kilka skutecznych interwencji. Jestem zadowolony z dwóch punktów.