Euro Handball Poland 2014

GRUPA B: Ważne zwycięstwo Danii

_DSC4917

Szczypiorniści reprezentacji Danii wygrali pierwszy mecz podczas Mistrzostw Europy 2014 w Polsce. Skandynawowie nie dali szans Rosjanom i zwyciężyli 38:21.

RELACJA:

Po wczorajszej porażce z reprezentacją Hiszpanii, duńscy szczypiorniści byli postawieni pod ścianą. By pozostać w walce o awans do Rundy Głównej, podopieczni trenera Mortena Henriksena musieli pokonać dzisiaj mających na swym koncie dwa punkty Rosjan. Skandynawowie świetnie zaczęli spotkanie w gdyńskiej hali AWFiS i od pierwszych minut pewnie kroczyli do wygranej.

Dobra dyspozycja skrzydłowego Mike Holma Haacka połączona z bardzo solidną grą bramkarza Emila Nielsena pozwoliła duńskiej ekipie na objęcie prowadzenia 4:1 w 6. minucie rywalizacji. Rosjanie próbowali zniwelować straty bardzo szybko, ale ekipie Aleksandra Alekseeva brakowało skuteczności. Jasną postacią Sbornej był Ruslan Dashko, ale młodemu prawemu rozgrywającemu brakowało wsparcia kolegów. Po 19. Minutach gry Duńczycy wygrywali już 9:5 i do końca pierwszej połowy utrzymali czterobramkowe prowadzenie (14:10).

Po zmianie stron zespół trenera Henriksena poszedł za ciosem i niesiony dopingiem niewielkiej grupy kibiców szybko powiększył przewagę do siedmiu trafień (17:10; 34. min.). Rosjanie próbowali jeszcze ratować wynik biorąc czas, ale młodzi Duńczycy byli nie do powstrzymania. Świetne zawody rozgrywali obaj duńscy skrzydłowi – Mike Holm Haack oraz Christian Olesen, których trzy trafienia zwiększyły jeszcze prowadzenie Skandynawów (20:10; 37. min.).

Do końca meczu obraz gry nie uległ zmianie. Nieskuteczna gra w ataku Rosjan kończyła się szybkimi kontrami Duńczyków, którzy ostatecznie zwyciężyli aż 38:21.

_DSC4885

WYPOWIEDZI:

Morten Henriksen, Dania, trener: Dzisiaj zagraliśmy o wiele lepiej niż wczoraj. W naszej grze nie było przestojów, przez które przegraliśmy czwartkowy mecz z Hiszpanią. Przeciwko Rosji przez cały mecz graliśmy równo zarówno w obronie, jak i w ataku. Byliśmy skoncentrowani i dobrze zorganizowani przez całe zawody.

Christian Olesen, Dania, zawodnik: Jestem bardzo zadowolony. Nasz zespół zagrał dzisiaj świetne zawody przez cały mecz. Bardzo dobrze rzucaliśmy, nie mieliśmy problemów zen skutecznością i byliśmy w stanie wypracować sobie dogodne pozycje. Świetnie zagraliśmy też w obronie, co pozwoliło nam wyprowadzić sporo kontrataków.

Aleksandr Kovalenko, Rosja, trener: Dzisiaj niestety zawiedli wszyscy zawodnicy, na których najbardziej liczyliśmy. W naszej grze brakowało dyscypliny, brakowało zespołowości i ducha walki. Przed jutrzejszym meczem musimy zapomnieć o tym co się wydarzyło dzisiaj. Nie możemy szukać winnych, musimy zebrać się całą drużyną i przeanalizować przyczyny porażki.

Sergei Bolotin, Rosja, zawodnik: Nie mam nic do dodania ze swojej strony. W pełni zgadzam się ze słowami trener.

_DSC4946

DANIA – ROSJA 38:21 (14:10)

Dania: Nielsen, Gade – Toft Hansen 2, Olesen 7, Larsen, Krabbe 3, Aaquist 2, Campbell, Rosendahl 2, Hedegaard 1, Thogersen 1, Holm Haack 5, Norager 3, Saugstrup 3, Augustinussen 4 oraz Thorsen 5.
MVP: Christian Olesen.
Karne:
0/0.
Kary:
8×2 min. (Holm Haack – 2×2 min.; Toft Hansen, Krabbe, Campbell, Rosendahl, Norager oraz Saugstrup).

Rosja: Sergeev, Vereshchagin – Tropin 1, Alintsinovich 2, Bolotin, Chernichenko, Santalov 3, Borzykin, Stepanov 1, Elistratov 1, Kornev, Dashko 4, Karibov 6, Furtsev 1, Pasenov 1 oraz Sharkov 1.
MVP: Alexey Karibov.