Euro Handball Poland 2014

GRUPA B: Przebojowi Duńczycy w Rundzie Głównej

Dania - Rosja (J. Gucma)

Szczypiorniści reprezentacji Danii rozgromili Macedonię 38:20 (17:6) i pewnym krokiem weszli do Rundy Głównej Mistrzostw Europy 2014 do lat 18 w Polsce.

RELACJA:

Porażka reprezentacji Rosji w rozegranym wcześniej meczu z Hiszpanią sprawiła, że duńska drużyna przed startem rywalizacji z Macedonią była w uprzywilejowanej pozycji. Do awansu do najlepszej ósemki turnieju podopieczni trenera Mortena Henriksena potrzebowali zaledwie remisu, niesieni dopingiem niewielkiej grupy kibiców rozbili jednak rówieśników z Macedonii jeszcze przed przerwą.

Skandynawowie już w pierwszych minutach spotkania udowodnili, że w starciu z bałkańską drużyną interesuje ich wyłącznie wysokie zwycięstwo. Młodzi Duńczycy od początku grali bardzo twardo w defensywie, a fenomenalnie między słupkami prezentował się Emil Nielsen. Skuteczne interwencje golkipera w połączeniu z wysoką skutecznością sprawiły, że w 6. minucie Duńczycy wygrywali już 5:0.

Nie do zatrzymania na kole był Magnus Saugstrup, a bez większych na listę strzelców wpisywali się też rozgrywający – Magnus Campbell i Lasse Rosendahl. Po trzynastu minutach gry było już 8:2, a przed przerwą Duńczycy zdołali zwiększyć przewagę do jedenastu bramek (17:6).

Macedończycy w starciu z rozpędzoną ekipą trenera Henriksena byli bez szans. Bardzo słabe zawody rozgrywał dotychczasowy lider drużyny Filip Taleski, co poważnie odbijało się na poczynaniach całego zespołu. Mający wysoką przewagę Duńczycy po przerwie dobili rywali kontratakami, w 47. minucie wychodząc na prowadzenie 31:15, a ostatecznie triumfując 38:20.

_DSC6020

Morten Henriksen, Dania, trener: Przed startem spotkania byliśmy trochę zdenerwowani, bo obawialiśmy się Macedonii. Dzisiejszy mecz pokazał jednak, że jesteśmy od nich lepszym zespołem. Moi chłopcy zagrali dzisiaj świetny mecz, byli skoncentrowani od samego początku, zarówno w obronie, jak i w ataku.

Magnus Saugstrup, Dania, zawodnik: To był świetny mecz. Bardzo dobrze graliśmy w obronie, co pomogło nam odnieść łatwe zwycięstwo. Myślę, że właśnie twarda defensywa i wysoka skuteczność były głównymi kluczami do zwycięstwa.

Nikola Matlieski, Macedonia, trener: Gratuluję duńskiemu zespołowi, zasłużyli na wygraną. Zagraliśmy bardzo źle, po słabym początku zabrakło nam motywacji. Musimy teraz przeanalizować naszą postawę. Wierzę, że w następnych meczach zagramy o wiele lepiej i zakwalifikujemy się do Mistrzostw Świata 2015.

Leon Ichokjaev, Macedonia, zawodnik: Gratulacje dla Danii, która była dzisiaj lepsza. Zagraliśmy niezwykle słabo, od samego początku popełniając bardzo dużo prostych i łatwych błędów. Mam nadzieję, że w następnych meczach wszystko ułoży się dla nas lepiej.