Euro Handball Poland 2014

GRUPA B: Pewne zwycięstwo Hiszpanów

Hiszpania

W swoim trzecim meczu Hiszpanie dość pewnie pokonali Rosjan i z kompletem punktów awansowali do kolejnej fazy turnieju.

RELACJA:

Początek spotkania należał do Hiszpanów, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Rosjanie mieli problem z hiszpańską defensywą i swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w szóstej minucie (2:1). Szczelna i bardzo dobra obrona podopiecznych Alberto Suareza, w połączeniu z interwencjami Xoana Ledo Mendeza, umożliwiła im wypracowanie przewagi (7:2; 13 min.). W ich grę wkradło się jednak rozluźnienie, którego Rosjanie nie byli w stanie wykorzystać. Widząc błędy swoich podopiecznych Suarez poprosił o czas.

Sytuacja nie ulegała zmianie. Spotkanie w dalszym ciągu było pod kontrolą Hiszpanów, a podopieczni Aleksandra Alekseeva wydawali się bezradni (10:4; 23 min.). Reakcją rosyjskiego trenera było przeprowadzenie zmian, co poskutkowało lepszą postawą w ataku i kolejnymi wykończonymi rzutami. Dzięki temu Rosjanie zniwelowali straty i pierwsza połowa zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem Hiszpanów.

W drugiej połowie powtórzył się scenariusz z początku spotkania. Hiszpanie konsekwentnie zdobywali kolejne bramki, natomiast Rosjanie nie znajdowali sposobu na wypracowanie pozycji rzutowej (16:11; 38 min.). Ich problemy nie miały końca, bowiem cztery minuty później bramkarz Iyrii Sergeev otrzymał czerwoną kartkę.

Dzięki bezpiecznej przewadze trener Suarez mógł przeprowadzić zmiany, które nie wpłynęły na wynik spotkania (24:18; 53). Hiszpanie odnieśli więc trzecie zwycięstwo w turnieju i z kompletem punktów awansowali do kolejnej fazy.

ESP - RUS

WYPOWIEDZI:

Alberto Suarez, Hiszpania, trener:  Choć wygraliśmy był to skomplikowany mecz. Nie mogliśmy skorzystać z dwóch zawodników. Wpłynęło to na mentalność naszych graczy. Pomimo tego mamy dwa punkty. Zagraliśmy bardzo dobrze i awansowaliśmy do głównej rundy.

Xoan Ledo Mendez, Hiszpania, zawodnik: Wygraliśmy dzięki dobrej obronie. Byliśmy nieco gorsi w ataku, ale najważniejsze, że mamy dwa punkty.

Alexey Solovyev, Rosja, trener: Nie udał nam się początek spotkania. Było dużo błędów ze strony naszej drużyny. Dużo było akcji jeden na jednego, przez co bramkarz się denerwował.

Dmitrii Santalov, Rosja, zawodnik: Przegraliśmy, ale z honorem. Zabrakło nam niewiele.