Euro Handball Poland 2014

GRUPA B: Horror dla Rosji

Rosja

Drugie spotkanie grupy B było niezwykle wyrównane. O końcowym zwycięstwie Rosjan zadecydowała konsekwencja w ostatnich akcjach.

RELACJA:

Już od pierwszego gwizdka cypryjskiej pary sędziów Rosjanie prezentowali wysoką i agresywną obronę, jednak to Macedończycy objęli prowadzenie (5:8; 9 min.). Podopieczni Risto Chokreva nie popełniali wielu błędów i dzięki skutecznym akcjom powiększali przewagę nad rywalem (6:12; 16 min.). Rosjanie mieli spore problemy z Kristijanem Davitkovskim, a przede wszystkim ze znalezieniem drogi do bramki rywala. Nieco lepiej w ich wykonaniu wyglądała końcówka pierwszej połowy, kiedy to zmniejszyli straty do trzech bramek. Była to także zasługa dobrze spisującego się bramkarza Rosjan, Andreia Vereshchagina.

Początek drugiej połowy również należał do Rosjan, którzy po kilku dobrych akcjach doprowadzili do remisu (18:18; 35 min.). Spotkało się to z reakcją trenera Chokreva, który poprosił o czas. Jego wskazówki przyniosły efekt, bowiem młodzi Macedończycy poprawili obronę (19:22; 42 min.). Kolejne minuty to popis Filipa Taleskiego oraz Nikoli Popovskiego, którzy wzięli na swoje barki odpowiedzialność za grę w ataku. Rosjanie nie pozwolili na taki bieg wydarzeń i ponownie doprowadzili do remisu. Ostatnie minuty należały do Rosjan i choć Filip Taleski mógł zapewnić Macedończykom remis, to piłka po jego rzucie trafiła tylko w słupek.

RUS - MAC (2)

WYPOWIEDZI:

Aleksandr Alekseev, Rosja, trener: To było ciężkie i wyrównane spotkanie. Macedonia jest dobrym zespołem w każdej kategorii wiekowej. Myślę, że był to ciekawy mecz. Musimy zagrać lepiej i wygrać kolejne spotkania.

Sergei Bolotin, Rosja, zawodnik: To było bardzo trudne spotkanie. Trochę się stresowaliśmy, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy. Teraz musimy odpocząć, uspokoić się i odstresować, a dalej grać tak, jak graliśmy do tej pory.

Nikola Matlieskie, Macedonia, trener: Gratulacje dla Rosji. Myślę, że był to dobry mecz, niestety szczęście było po drugiej stronie. Mam nadzieję, że moi zawodnicy zagrają lepiej, ponieważ popełniliśmy trochę błędów i że pokonamy Hiszpanię i Danię.

Bojan Blazhevski, Macedonia, zawodnik: Również gratuluję Rosjanom zwycięstwa. Oba zespoły zostawiły serce na parkiecie, jednak to Rosjanie zwyciężyli. Popełniliśmy trochę błędów w końcówce. Chcemy coś osiągnąć na tych mistrzostwach i wierzę, że wygramy następne mecze.

RUS - MAC

ROSJA – MACEDONIA 31:30 (14:17)

Rosja: Vereshchagin, Sergeev – Tropin, Alintsinovich, Bolotin 7, Chernichenko, Santalov 6, Borzykin 3, Stepanov, Elistratov 1, Kornev, Dashko 6, Karibov 2, Furtsev 3, Pasenov 2 oraz Sharkov 1.
MVP: Sergei Bolotin.
Karne: 4/4.
Kary: 4×2 min. (Pasenov – 2×2 min.; Bolotin oraz Furtsev).

Macedonia: Kizikj, Blazhevski, Danilovski – Boshkovski 3, Velkovski 4, Nelovski 6, Popovski, Onchev, Stavridis, Markudov, Taleski 6, Davitkovski 3, Ichokjaev, Krstanovski, Krstevski 1 oraz Palevski 7.
MVP: Marko Nelovski.
Karne: 1/3.
Kary: 8×2 min. (Taleski oraz Davitkovski – 2×2 min.; Nelovski, Markudov, Krstanovski oraz Palevski).

Sędziowali: Georgios Panayides oraz Marios Andreou (Cypr).
Delegat: Valerijs Jaskins (Łotwa).
Obserwator: Sotiris Migas (Grecja).