Euro Handball Poland 2014

5. MIEJSCE: Szwecja na piątej pozycji

EURO U18 SZWAJCARIA - SZWECJA

Piąte miejsce na Mistrzostwach Europy U18 zajęła ekipa Szwecji.Po dobrej drugiej połowie pokonali oni Szwajcarów 25:28.

RELACJA:

W pierwszych minutach dobrymi interwencjami popisywał się szwedzki bramkarz, Andreas Bjorkman-Myhr i dzięki temu wynik spotkania otworzył Anton Hallback. Minutę później Szwedzi powiększyli prowadzenie do dwóch trafień i mieli okazję na więcej, ale Szwajcarzy mieli problemy z pokonaniem ich bramkarza. Również bardzo dobrze spisywała się szwedzka obrona. Pierwszy gol dla Szwajcarów padł więc dopiero w 7. minucie, kiedy do bramki rywali trafił Lucas Meister, a po kontrataku jedną więcej dołożył Florian Leitner. Szybko po kolejnej kontrze rzucił Albin Alili i było już 4:5, ale nie było to ostatnie słowo Helwetów. Mieli szansę na remis, ale ponownie w bramce na właściwym miejscu był szwedzki golkiper.

W 18. minucie Szwedzi stracili piłkę w ataku i w końcu upragniony remis dał Szwajcarom Lenny Rubin. Szybko o czas poprosił Ulf Nystrom, szkoleniowiec Trzech Koron. Przyniosło to rezultat i szybko po tym jak rzut karny na bramkę zamienił Anton Hallback. Szwedzi wyszli ponownie na dwubramkowe prowadzenie. Na cztery minuty przed końcem świetną obroną popisał się Dennis Grana i jego zespół szybko przeprowadził kontratak, zakończony podyktowanym dla nich rzutem karnym. Jednakże jak sie okazało 7 metr to jeszcze nie bramka, kiedy to lepszym w tym pojedynku okazał się być Andreas Bjorkman-Myhr. W ostatnich trzydziestu sekundach Szwedzi popełnili jeszcze błąd ale Szwajcarzy nie byli w stanie trafić i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:12.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch szybkich trafień Szwedów. Swój festiwal w bramce kontynuował Bjorkman-Myhr. Ponownie Szwajcarzy mieli problemy ze znalezieniem drogi do bramki i pierwszą bramkę rzucili dopiero w 35. minucie po rzucie karnym, wykorzystanym przez Albina Alili, a następnie po kontrataku trafił Cedrie Tynowski. Jednakże Szwedzi nie zamierzali się poddawać i szybko objęli najwyższe w tym spotkaniu prowadzenie (13:19, 41. minuta). Szybko zareagował na to trener Szwajcarów, Michael Suter, proszą o czas. Nie był jednak w stanie pozbierać swojego zespołu i szybko Szwedzi rzucili swoją dwudziestą bramkę.

W ostatnim kwadransie Szwajcarzy próbowali zmniejszyć straty, ale Szwedzi pewnie kroczyli po piąte miejsce. Zawodnicy Michael Sutera nie byli w stanie przekroczyć dystansu czterech bramek i nawiązać widocznego kontaktu z przeciwnikami. Udało im się to dopiero w 59. minucie i było już za późno na pozytywny rezultat. Szwedzi byli lepszym zespołem i kontrolowali wynik spotkania. Ostatecznie reprezentacja Trzech Koron wygrała 28:25 i Szwajcaria musiała pogodzić się z 6. pozycją.

Szwajcaria - Szwecja (N. Barczyk)

WYPOWIEDZI:

Ulf Nystrom, Szwecja, trener: Po pierwsze dziękuję Szwajcarii za dobry mecz. Zagrali bardzo dobre spotkanie i to sprawiło, że było ono bardzo fajne. Uważam, że zagraliśmy dobrze w obronie, ale przede wszystkim jestem zadowolony, że zakończyliśmy turniej w pozytywny sposób. Na koniec wygraliśmy dwa mecze i jestem całkiem z tego zadowolony. Pokonaliśmy wczoraj Niemców i dziś Szwajcarów i jest to powód do radości.

Lukas Sandell, Szwecja, zawodnik: To było świetne spotkanie i dobrze zagraliśmy końcówkę turnieju. Cieszymy się również, że zagramy w Mistrzostwach Świata.

Michael Suter, Szwajcaria, trener: ji. Zespół Trzech Koron to dobra ekipa i przegraliśmy z nimi dwukrotnie. Póki co pokazali, że są od nas lepsi. Mieliśmy wczoraj ciężkie spotkanie, niczym z filmu Hitchcocka. To był dla nas dobry turniej, ale również bardzo ciężki. Prób

Samuel Rothlisberger, Szwajcaria, zawodnik: Uważam, że było to bardzo ciekawe spotkanie dla każdego tutaj. Szwedzi wygrali, ale my zagraliśmy wspaniały turniej  i pokazaliśmy swój talent. Gratuluję zespołowi szwedzkiemu wygranej.

SZWAJCARIA – SZWECJA 25:28 (11:12)

Szwajcaria: Grana, Locatelli, Huber – Hochstrasser 1, Rubin 1, Leitner 3, Gwerder, Vogtli, Alili 4, Tynowski 4, Aufdenblatten 4, Schafroth, Weingartner 1, Rothlisberger 4, Meister 3, Schild.
MVP: Samuel Rothlisberger.